Bugun...


HESAP SORULMASI GEREKENLER "HAMARAT VE ŞAHİN'DİR"
Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, Ünye'de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

HESAP SORULMASI GEREKENLERMilliyetçi Hareket Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, Ünye'de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Enginyurt'un İskele Restoran'daki basın açıklamasına, MHP Ünye Belediye Başkan Adayı Nedim Can ve MHP Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız da katıldı.

Toplantı esnasında yaptığı konuşmasında Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu ve AK parti İlçe Başkanı Ahmet Çamyar’ı  eleştiri yağmuruna tutan Enginyurt, vekiller İdris Naim Şahin ve Mustafa Hamarat’ı Ünye’ye gol atmakla suçlarken, Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu’nu istihdam alanı yaratmamakla, Tıp Fakültesi Kampanyası konusunda eleştiri de bulunan AK parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Çamyar’ı ise hukuk işleri ile uğraşmaktan kampanya işlerine aklının ermediğini söyleyerek, alaycı eleştirilerde bulundu.

Seçimlerde Büyükşehir Belediyesini ve Ünye Belediyesi Başkanlıklarını kazanacaklarına dair son derece emin konuşan Cemal Enginyurt, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandığında Belde Otel’i Belediye Binası yapacağını söyledi. Engünyurt, ayrıca, Mustafa Hamarat ve İdris Naim Şahin’in Ünye’nin merkez ilçe olmasına engel olarak, Ünye’ye gol attıklarını da belirtti. Enginyurt, şöyle devam etti.

Şahin ve Hamarat, Ünye’ye Gol Attı

“Nüfusun yoğun olduğu ilçeye Büyükşehir Belediye Hizmet binası kurulur. Altınordu diye ifade edilen merkeze iki ilçe kurulacaktı. İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin ve Milletvekili Mustafa Hamarat, düşündüler taşındılar, Ünye’de iki ilçe olursa Büyükşehir Ünye’ye kurulur dediler. Bu da siyaseten bizim aleyhimize olur diye korktular. Çünkü İdris Naim Şahin

Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak istiyor. Onun için Ordu’yu tutup tek ilçe yaptılar. Ordu tek ilçe olup Altınordu olduğu için yasa gereği, Büyükşehir Belediye Hizmet binasında Altınordu’nun olduğu alana yapılması gerekiyor. Eğer burada hesap sorulması gereken birisi varsa Ünye’ye gol atan Mustafa Hamarat ile İdris Naim Şahin’e sormak gerekiyor” dedi

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, açıklamasında, projelerinden bahsederken, Ordu genelinde iddialı olduklarını kaydetti. İktidar Partisine de eleştirilerde bulunan Enginyurt, "2014 30 Mart'ında yapılacak olan yerel seçimler, hem Türkiye için, hem Ordumuz hem de Ünye için büyük önem arz etmektedir. Türkiye dışta her tarafı düşmanlarla örülü bir ülke haline gelmiştir." dedi.

“Milletin yerel seçimlerde AKP'den kurtulması için mücadele veriyoruz.”

İktidarı basiretsiz olmakla ve komşu ülkeleri Türkiye'ye düşman etmekle suçlayan Enginyurt, "Ekonomik veriler her geçen gün Türk ekonomisinin aleyhine. İşsizlik üst seviyelerde; Cari açığın en üst seviyeye çıktığı, üreticinin ve işçinin perişan edildiği bir dönemi yaşıyoruz. Türk Milleti'nin önümüzdeki yerel seçimlerde AKP'den kurtulması için mücadele veriyoruz. Bu mücadelenin gereği olarak, gerek Ünye Belediye Başkan Adayımız, gerekse ismini açıkladığımız 16 tane daha Başkan Adayımızla birlikte, Ordu'nun tüm ilçelerinde ve köylerinde, bir tek MHP olarak siyaset yürüten, halka ulaşan bir partiyiz." şeklinde konuştu.

 

“Ünye Belediye Başkanını başarısız ve beceriksiz”

 

Cemal Enginyurt, diğer partilerin adaylarını henüz açıklayamamış olmaları ve kendi içlerinde kavgaların hakim olduğunu ifade ederek, "Ünye'de özellikle iktidar partisinin Belediye Başkanı varken, 8 tane Belediye Başkan adayının, Ünye Belediye Başkanını başarısız ve beceriksiz olduğunu söyleyerek aday olduğu bir ortamda, MHP, İnşaat Müh. Nedim Can kardeşimiz başkanlığında, iç kavgayı değil milletimizle buluşmayı sağlayacağız. Arpacıoğlu, istihdam yaratma imkanı varken, o sadece sahili güzelleştirmekle uğraşıyor." dedi.

 

MHP'nin Altınordu Belediye Başkan Adayı'nı 21 Eylül tarihinde saat 12.00'de TESK Otel'de açıklayacaklarını belirten Enginyurt, Eylül ayı bitiminde tüm aday adaylarının açıklanmış olacağını söyledi. MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandığında Ordu'nun bir bütün olacağını vurgulayan Enginyurt bölgeyle ilgili projeleri için ise şöyle konuştu.

 

"Hizmet ayrımı asla olmayacak!

En büyük projemiz, Ünye'den başlayıp, Gülyalı ilçesinde bitecek olan hafif raylı sistemi hayata geçirmek olacaktır. Konuyla ilgili Türk-Ulaşım Sendikası mühendisleriyle çalışmalarımıza başladık. Ünye-Niksar yolunu duble yola dönüştürüp, Sivas'a kadar sağlıklı bir yol bağlanacaktır. İç Anadolu'nun en azından hafta sonlarını Ordu'da geçirebileceği bir sistem kurup, bir turizm cazibesi yaratmak istiyoruz. Ordu nüfusunu 10 yıl içinde 2 milyona ulaştırmayı hedefliyoruz. Ünye Belediye Başkanlığını kazandığımızda da 1000-2000 metre kare arası olan işletmeleri fabrika sahiplerine sunup istihdamı arttırmak istiyoruz."

 

AHMET ÇAMYAR’IN AKLI BUNA ERMEMİŞ OLABİLİR

 

Ahmet Çamyar’ın Tıp Fakültesi kampanyası ile ilgili açıklamasını alaycı bir dille eleştiren Enginyurt; Şunları söyledi.

 "AKP Ünye İlçe Başkanı Ahmet Çamyar, Ordu Gazeteciler Cemiyeti'ndeki yaptığı basın açıklamasında şöyle diyor: 'MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı bu konuda ne düşünüyor, Nedim Can, acele etmiştir, Nedim Can yanlış yapmıştır. TIP Fakültesi'nin Ünye'ye yapılmasını istemek doğru değildir' şeklinde ifadeler kullanmıştır. Her zaman söyledim, burada da tekrar söylüyorum. Tıp Fakültesi veya başka bir fakülte 340 dönümlük bir arazi Ordu Üniversitesi'ne fakülte için tahsis edilmişse, 5-10 Milyon harcayıp, 30 Milyon parayla arsa almakla uğraşan ODÜ, elindeki bu bedelsiz arsayı değerlendirip, buraya en layık olanı yapmakla mükelleftir. Sadece Ünye'ye değil, Ulubey'e de, Fatsa'ya da değişik fakülteleri kazandırmalıdır. Ahmet Çamyar'ın aklı buna ermeyebilir ama Ordu Büyükşehir olmuştur. Bu arkadaşımızın, birincil işleri kendi işleridir. Siyaset bunlar için hobi. Ahmet Çamyar bunu okumamış olabilir, izlememiş olabilir. Çünkü Hukuk işleriyle ilgilendiği için, siyasete pek vakit ayıramıyor galiba."

 

 

 

 

 

 

.
Bu haber 1359 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI