Reklam
Bugun...
Reklam
Advert
KADIN OLMAK


Aleyna GÜNEY Genç Kalemler
unyevizyongazetesi@gmail.com
 
 

  İki insanin yeni bir hayata adım attıkları bir birlikteliktir evlilik. Artık yolu birlikte yürümeye, birlikte ağlayıp birlikte gülmeye karar vermişlerdir. Sevinçleri birlikte, hüzünleri  birlikte olacaktır. Biri bir sıkıntıya düşse i diğeri kol kanat gerecek , sahiplenecektir. Ev , bark , çoluk çocuk sahibi ola


caklardır. Huzurlu bir yuvada hayırlı evlatlar yetiştireceklerdir. Başka bir ifadeyle evlilikten beklenen olması gereken budur. Ancak bazen güzelliklere anahtar değil de sorunların çözümü olarak görülür evlilik. Yani var olan bir sorun çözülmek yerine evlilikle üstü örtülmeye çalışılmıştır.Nikahta keramet vardır denerek hasta biri iyileşmesi umuduyla; sorumsuz bir hayat yaşayan kişi durulması, sorumluluk sahibi olması amacıyla evlendirilir.Bunun yüzünden de kadın cinayetleri ve tecavüzleri vs. de başlamıştır.Ya da erkekler gururuna yediremediği durumlar olduğunu düşünerek şiddete başvuruyorlar ama bu haklı oldukları anlamına gelmez. Bu olaylar yüzünden birçok çocuk annesiz kalıyor. Ve başlarında ona öğüt ,sevgi merhamet , gösterecek kimse olmadığı için serseri oluyor. Kadına şiddet , tecavüz  vs. konusunda her ne kadar önlem alınsa bile yeterli olmuyor. Bu tür insanlara ailesi tarafından ilgi gösterilmediği için ya da erkek olduklarını hissettirmek için sadece evde sesleri çıktığı gibi evlerine ekmek götürmekten ‘aciz’ olup çocuklarını çalıştırırlar.  

Bu tür insanlar en ağır ceza idam ya da ağırlaştırılmış müebbet en iyisidir. Sizlerde kendi annelerinizi , kardeşlerinizi düşünerek buna bir son verin. Kadınlarımıza sahip çıkalım. Ne de olsa sizin annelerinizde birer kadın. Bunu sakın UNUTMAYIN…Bu yazı 1832 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI