Bugun...
Türkiye’den Başka Türkiye Yok.!


Ahmet YENİN İnsanca...
unyevizyongazetesi@gmail.com
 
 

Sorumluluk sahibi saygıdeğer insanlar ve okurlar; sorumluluk duygusuyla yaşayarak ülkesi ve insanları başta olmak üzere yüce Allah’ın yarattığı bütün canlıların ortak ve adil çıkarından yana olan sade vatandaşından seçilmiş ve atanmış yetkilileriyle eli kalem tutan yazarçizerlerden ülke ve insan sevdalısı Dr. Öztin Akgüç beyefendinin söylediği gibi, bizlerde birlikte hayatı paylaştığımız bütün insanlarımıza ve hatta hayatı paylaştığımız yaratılmış tüm canlılara insanlık borcumuz gereği ayılıp uyanmalarına karınca kararınca katkımız olsun inancıyla söylenenlere aracılık etmekle kalmayıp söylemeye devam ediyoruz ve edeceğiz ve etmek mecburiyetindeyiz.

Hocaların Hocası Dr. Öztin Akgüç, Atatürk Türkiye’si, cennet vatan ülkemiz Türkiye cumhuriyeti devletimiz ve aziz Türk milletimiz için ne demiş, niçin demiş okuyup birlikte değerlendirelim, çünkü Türkiye’den başka Türkiye yok..

Bir ülkede delalet ve gaflet içerisinde politikacılar olabilir, satılık ya da kiralık kalemler bulunabilir, gözünü mevki hırsı bürümüş, ödün vererek bir yerlere gelme çabasında olan yeteneksiz, liyakatsiz bürokratlar köşe başlarını tutmuş olabilir.

Yabancılarla işbirliği yaparak onların sözcülüğüne soyunmuş iş adamları da gözlemlenebilir. Bunlar doğal ve olağan karşılanabilir.

Olağan olmayan ve tehlikeli olan toplumun gaflet, delalet ve en azından kayıtsızlık içerisinde olmasıdır.

Bir toplum mezarını kazıcılara şak şak tutmaz, onlara yardımcı olmaz, çevresinde dönen oyunlara bigane kalamaz. Aymazlığın da bir sınırı olmalıdır, aymazlık sağduyuyu kirletmemelidir.

Eğitim yetersiz olabilir, dezenformasyon yaygın olabilir; lakin bir toplum sağduyusunu, bağımsız, hür yaşama, varlığını koruma içgüdüsünü yitirmemelidir.

Etrafındaki bu kadar olaya karşı uyanmayan, aymayan, geleceğini görmeyen bir toplum bölünmeye de, yoksulluğa da, bağımsızlığını yitirmeye de müstahaktır, belayı hak etmektedir.

“Halka karşı halk için” değil, “halkla beraber halk için” anlayışı Atatürkçülüğün temel ilkelerindendir.

Sorunların çözümünde dış güçlerden medet, yardım beklenemez; bu yolla bağımsızlık korunamaz.

Türkiye hızla kalkınabilmek, çağa uymak için devrimci olmak zorundadır. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devletinden başka, Türkiye Cumhuriyeti devleti yok diyor, saygılar sunuyorum.Bu yazı 124 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI